Nasze dzieci – kreatywnie

1.12.2022 roku w oddziale na ul. Ludowej odbyły się Świąteczne warsztaty rękodzieła artystycznego. Dzieci tworzyły przepełnione magią dekoracje: stroiki i kartki bożonarodzeniowe. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jakie materiały można wykorzystać do tworzenia świątecznych ozdób. Poznały ciekawe a jednocześnie proste sposoby na zrobienie dekoracji z pomocą różnych materiałów, w tym naturalnych pochodzących m.in. z lasu. Do kartek i stroików każdy mógł dodać szyszki, orzechy włoskie, suszone owoce, a także inne ozdoby choinkowe: świecące kulki, gwiazdki, kokardki czy bombki. Wspólnie stworzyliśmy wyjątkowe ozdoby, które dzieci wykonały własnoręcznie. Każdy był skupiony, projektował, wycinał i oklejał wg własnego pomysłu. Przy trudniejszych zadaniach chętnie służyłyśmy pomocą. Atmosfera była wspaniała. Warsztaty okazały się przygodą, która rozwija zdolności manualne i wspiera rozwój kreatywności u dziecka. Część prac dzieci zabrały do domu, a część zostanie przekazana na Jarmark Bożonarodzeniowy. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac 🙂
Organizatorzy i prowadzący warsztaty: Grażyna Kubiak, Ewa Obacz