Niecodzienna lekcja historii

10 października 2022 r. gościliśmy w naszej szkole fundację Arte et Marte, która przyjechała do nas z projektem edukacyjnym pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki „Innowacyjna historia – nowe technologie w służbie edukacji”.
Zaprezentowano uczniom innowacyjną lekcję historii. Młodzież z klas VII i VIII uczestniczyła w projekcji dwóch filmów historycznych: „Kartka z powstania” i „Wiktoria 1920”. Oba seanse odbyły się w technologii wirtualnej rzeczywistości przy wykorzystaniu narzędzi multimedialnych, w szczególności technologii wirtualnej (VR).  W sali gimnastycznej zbudowano specjalną scenografię.
Projekt bardzo podobał się uczniom, opuszczali pokaz pełni wrażeń i emocji. Z pewnością taka lekcja historii zapadnie w ich pamięci na długo.