XI Konkurs Literacki Na Utwór Inspirowany Fotografiami Bielawy

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie oraz redakcja rocznika miejskiego „Bibliotheca Bielaviana” zapraszają do udziału w konkursie na utwór inspirowany starą fotografią Bielawy. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań lokalną historią oraz propagowanie niezwykłych wydarzeń i miejsc w Bielawie.

Skład komisji:
Prof. Ryszard Waksmund, dr Rafał Brzeziński, Leszek Musiał, Danuta Myśliwiec, Jadwiga Stępień, Urszula Ubych.

Cele Konkursu:
Popularyzacja twórczości inspirowanej fotografią Bielawy – w roku 2022 jest to zdjęcie zatytułowane „Cotygodniowy targ na bielawskim rynku w 1941 r.”, przedstawiające bielawski rynek, na którym mieszkańcy Bielawy dokonują zakupów jak co tydzień, a obok dzieją się inne ważne sprawy. Jest rok 1941.

Uczestnicy:
Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży, dorosłych.

Kategorie wiekowe:
– uczniowie szkół podstawowych,
– uczniowie szkół ponadpodstawowych,
– dorośli.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie na adres mailowy redakcji rocznika miejskiego „Bibliotheca Bielaviana” – konkurs.bielawa@gmail.com w formie elektronicznej, w terminie do 31 października 2022 r. jednego wiersza lub jednego opowiadania inspirowanego załączonym zdjęciem. Regulamin dopuszcza przesłanie dwóch prac: wiersza i opowiadania. Objętość utworu prozatorskiego nie powinna przekraczać 5 stron tekstu znormalizowanego. Uczestnictwo w konkursie jest jednocześnie zgodą na przetwarzanie danych osobowych (imienia, nazwiska autora i jego wizerunku w celach wynikających z organizacji Konkursu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U., poz. 922 z późn. zm.), oraz nieodpłatne publikowanie nadesłanej pracy konkursowej w materiałach promocyjnych związanych z Konkursem, prezentacjach pokonkursowych, na stronie internetowej organizatora Konkursu oraz w innych formach utrwaleń. Kontakt: 694 872 979.

Nadesłane utwory odpowiadające wymogom regulaminu konkursu zostaną opublikowane w serii „Sudecka poezja i proza”. Prace nagrodzone ukażą się w roczniku „Bibliotheca Bielaviana 2022”.
Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 14 grudnia 2022 r., godz. 17.00.