Pierwszaki poznaj膮 kosmos馃獝

Miniony tydzie艅 up艂yn膮艂 klasie 1a pod has艂em 鈥濸oznajemy kosmos鈥.馃獝 Zaj臋cia mia艂y na celu rozbudzenie zainteresowa艅 dzieci otaczaj膮cym nas wszech艣wiatem. Uczniowie ogl膮dali r贸偶ne ksi膮偶ki o kosmosie, planetach, podr贸偶ach kosmicznych, filmy, zdj臋cia i prezentacje multimedialne m.in. o podr贸偶ach kosmicznych, l膮dowaniu cz艂owieka na Ksi臋偶ycu, a tak偶e stanie niewa偶ko艣ci.
Uczniowie dowiedzieli si臋 kim by艂 Miko艂aj Kopernik, a tak偶e poszerzyli swoja wiedz臋 o informacje na temat ludzi w kosmosie. Poznali m.in. pierwszego cz艂owieka w kosmosie, pierwszego cz艂owieka na Ksi臋偶ycu oraz pierwszego Polaka w kosmosie.馃寵
W trakcie r贸偶nego rodzaju zabaw, zaj臋膰 i dzia艂a艅 poznali planety Uk艂adu S艂onecznego, wiedz膮 ju偶, 偶e Ziemia ca艂y czas kr膮偶y nie tylko wok贸艂 S艂o艅ca, ale tak偶e wok贸艂 w艂asnej osi. 馃寧鈽锔