Po przygodę do Marianówka

8 listopada klasa 3a wybrała się na wspaniałą przygodę do Zagrody Edukacyjnej w Marianówku 😊 Pani Sylwia przygotowała dla nas warsztaty na temat „Od ziarenka do bochenka”.🍞
Dowiedzieliśmy się, jak wygląda droga powstawania chleba i obejrzeliśmy o tym ciekawy film. Było bardzo aktywnie: oddzielaliśmy ziarna od plew, przesiewaliśmy mąkę i mieszaliśmy ciasto do wypieku chleba, a także ubijaliśmy w maselnicy śmietanę. Nasza praca nie poszła na marne, gdyż wyrobione przez nas ciasto upiekło się w przepyszny chlebek, jaki zajadaliśmy ze smakiem z utartym przez nas masełkiem.🧈😋
Wiele wrażeń dostarczyły nam zwierzątka, które mogliśmy nakarmić i pogłaskać. A przejażdżka „szaloną kolejką” to dopiero była frajda.😁
Długo będziemy pamiętać ten wspaniały dzień, a do Marianówka z pewnością wrócimy! 😍