🎃Dzień Dyni 2021🎃

Znacie dynię nasi mili? Nikt jej przecież nie pomyli.
To warzywo dobrze znane przez dzieciaki uwielbiane!

Mogliśmy się o tym przekonać w naszej szkole 29 października, gdy obchodziliśmy Dzień Dyni. 🎃
Tego dnia podjęliśmy wiele ciekawych prac plastycznych oraz zajadaliśmy się przekąskami, które uczniowie przygotowali, ze swoimi rodzicami w domach. Ubraliśmy się w dyniowe kolory, co, oprócz dobrej zabawy, zwolniło starszych uczniów z niespodziewanego pytania na lekcjach. 🙂 Mogliśmy sobie również wykonać zabawne zdjęcie w dyniowej fotobudce. W holu szkoły podziwialiśmy także dyniowe plakaty wykonane przez naszych Świetliczaków oraz plakaty z przeróżnymi przepisami na dyniowe smakołyki, przygotowane na ten dzień przez uczniów klas IV-VIII. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki i wiele innych. Za wspaniałe plakaty w najbliższym czasie uczniowie zostaną ”słodko” wynagrodzeni. Jednak punktem kulminacyjnym tego dnia było rozstrzygniecie, ogłoszonego w klasach I-III konkursu „Dyniowe cuda”.

Były kotki, myszki, sowy, smok i klaun dyskotekowy.
Angry bird, rekin, łabędzie i jeżyków pełno wszędzie.
Dyniowe kosze w kwiaty ozdobione, piękna kareta, piesek, Minionek.
Stworki, skrzaty, lisek, wiewiórka, renifer z prezentem, bałwanek i kurka…”

Ku miłemu zaskoczeniu prac wykonano mnóstwo, były kolorowe, ciekawe, bardzo oryginalne i pięknie przystroiły hol szkolny. Jednak konkurs rządzi się swoimi prawami i trzeba było wyłonić zwycięzców. Jury, na czele z p. Dyrektor, po ciężkich obradach przyznało:
👉 wśród klas pierwszych
I miejsce – Hanna Wernerowska kl. 1a
II miejsce – Filip Turczyński kl. 1a
III miejsce – Julia Tęcza kl. 1b
👉 wśród klas drugich
I miejsce – Paweł Zięba kl. 2a
II miejsce – Amelia Marchewka kl. 2c
III miejsce – Mikołaj Stanisz kl. 2a
👉 wśród klas trzecich
I miejsce – Wiktoria Woźny kl. 3b
II miejsce – Oliwia Giża kl. 3d
III miejsce – Kasjana Urbaniak kl. 3d

Uczniowie, którzy wykonali prace wyróżniające się, to: Zuzanna Grzesiak, Bruno Bajron, Nadia Woźniakiewicz, Bartosz Leisa, Jakub Kaźmierczak, Roksana Rogalska, Maja Żabicka, Wiktoria Marek, Kacper Stanisz.
Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali dyplomy i słodki upominek, natomiast zwycięzcy dodatkowo nagrody.
Każdemu serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!👏👏👏
Bardzo dziękujemy uczniom i ich rodzicom za poświecenie swojego cennego czasu i angażowanie się w wydarzenia szkolne, a nauczycielom za motywowanie uczniów do podejmowania wszelkiej aktywności. 🙂🙂🙂
Organizatorki: Justyna Grzesiak, Iwona Drozdowska

A tak jeszcze świętowaliśmy Dzień Dyni w szkole przy ulicy Ludowej 🙂