馃巸Dzie艅 Dyni 2021馃巸

Znacie dyni臋 nasi mili? Nikt jej przecie偶 nie pomyli.
To warzywo dobrze znane przez dzieciaki uwielbiane!
 
Mogli艣my si臋 o tym przekona膰 w naszej szkole 29 pa藕dziernika, gdy obchodzili艣my Dzie艅 Dyni. 馃巸
Tego dnia podj臋li艣my wiele ciekawych prac plastycznych oraz zajadali艣my si臋 przek膮skami, kt贸re uczniowie przygotowali, ze swoimi rodzicami w domach. Ubrali艣my si臋 w dyniowe kolory, co, opr贸cz dobrej zabawy, zwolni艂o starszych uczni贸w z niespodziewanego pytania na lekcjach. 馃檪 Mogli艣my sobie r贸wnie偶 wykona膰 zabawne zdj臋cie w dyniowej fotobudce. W holu szko艂y podziwiali艣my tak偶e dyniowe plakaty wykonane przez naszych 艢wietliczak贸w oraz plakaty z przer贸偶nymi przepisami na dyniowe smako艂yki, przygotowane na ten dzie艅 przez uczni贸w klas IV-VIII. Dzi臋ki temu dowiedzieli艣my si臋, 偶e dynia jest bardzo zdrowym warzywem i mo偶na z niej przygotowa膰 wiele da艅 tj.: pieczywo, zup臋, d偶em, ciasto, babeczki i wiele innych. Za wspania艂e plakaty w najbli偶szym czasie uczniowie zostan膮 鈥漵艂odko鈥 wynagrodzeni. Jednak punktem kulminacyjnym tego dnia by艂o rozstrzygniecie, og艂oszonego w klasach I-III konkursu 鈥濪yniowe cuda鈥.
 
By艂y kotki, myszki, sowy, smok i klaun dyskotekowy.
Angry bird, rekin, 艂ab臋dzie i je偶yk贸w pe艂no wsz臋dzie.
Dyniowe kosze w kwiaty ozdobione, pi臋kna kareta, piesek, Minionek.
Stworki, skrzaty, lisek, wiewi贸rka, renifer z prezentem, ba艂wanek i kurka…鈥
 
Ku mi艂emu zaskoczeniu prac wykonano mn贸stwo, by艂y kolorowe, ciekawe, bardzo oryginalne i pi臋knie przystroi艂y hol szkolny. Jednak konkurs rz膮dzi si臋 swoimi prawami i trzeba by艂o wy艂oni膰 zwyci臋zc贸w. Jury, na czele z p. Dyrektor, po ci臋偶kich obradach przyzna艂o:
馃憠 w艣r贸d klas pierwszych
I miejsce – Hanna Wernerowska kl. 1a
II miejsce 鈥 Filip Turczy艅ski kl. 1a
III miejsce 鈥 Julia T臋cza kl. 1b
馃憠 w艣r贸d klas drugich
I miejsce 鈥 Pawe艂 Zi臋ba kl. 2a
II miejsce 鈥 Amelia Marchewka kl. 2c
III miejsce 鈥 Miko艂aj Stanisz kl. 2a
馃憠 w艣r贸d klas trzecich
I miejsce 鈥 Wiktoria Wo藕ny kl. 3b
II miejsce 鈥 Oliwia Gi偶a kl. 3d
III miejsce 鈥 Kasjana Urbaniak kl. 3d

Uczniowie, kt贸rzy wykonali prace wyr贸偶niaj膮ce si臋, to: Zuzanna Grzesiak, Bruno Bajron, Nadia Wo藕niakiewicz, Bartosz Leisa, Jakub Ka藕mierczak, Roksana Rogalska, Maja 呕abicka, Wiktoria Marek, Kacper Stanisz.
Wszyscy uczniowie, kt贸rzy wzi臋li udzia艂 w konkursie otrzymali dyplomy i s艂odki upominek, natomiast zwyci臋zcy dodatkowo nagrody.
Ka偶demu serdecznie gratulujemy i 偶yczymy powodzenia w kolejnych konkursach!馃憦馃憦馃憦
Bardzo dzi臋kujemy uczniom i ich rodzicom za po艣wiecenie swojego cennego czasu i anga偶owanie si臋 w wydarzenia szkolne, a nauczycielom za motywowanie uczni贸w do podejmowania wszelkiej aktywno艣ci. 馃檪馃檪馃檪
Organizatorki: Justyna Grzesiak, Iwona Drozdowska
 
 

A tak jeszcze 艣wi臋towali艣my Dzie艅 Dyni w szkole przy ulicy Ludowej 馃檪