Przygoda klasy 2a w Szkole Leśnej🙂

Aktywnie, edukacyjnie, w kontakcie z przyrodą… Tego wszystkiego doświadczyli uczniowie klasy 2a, wybierając się 18 marca na wycieczkę do bielawskiej Szkoły Leśnej. Pan Józef Gajda przygotował dla nas ciekawe zajęcia na temat leśnych zwierząt, a dokładniej ich zimowego przetrwania. Próbowaliśmy także naśladować sposoby poruszania się niedźwiedzia i zająca wg określonego schematu, co okazało się wcale nie takie łatwe.

Po edukacyjnej pracy w szkółce wyruszyliśmy, zaopatrzeni w lornetki, do lasu na poszukiwanie tropów zwierząt. Udało nam się odnaleźć na śniegu ślady muflona, dzika oraz zająca, którego z oddali mogliśmy przez moment dojrzeć. Wędrowaliśmy, słuchając przyjemnego dla ucha śpiewu uroczego ptaka – zięby. Ponieważ pogoda dopisała, na koniec Pan Józef rozpalił nam ognisko, na którym mogliśmy upiec kiełbaski, które po takim spacerze na świeżym powietrzu szczególnie smakowały. Za aktywny udział w zajęciach i leśnej wędrówce otrzymaliśmy dyplomy „Znawca tajemnic lasu” oraz materiały edukacyjne do samodzielnego sprawdzenia swojej wiedzy. Natomiast my, w podzięce za wspaniałą wycieczkę, podarowaliśmy Panu Józefowi budki lęgowe dla ptaszków, wykonane przez rodziców uczniów: Krzysztofa Stępnia z klasy 2a oraz Mai Wasiluk z klasy 3c.

Przekonaliśmy się, że, aby przeżyć ciekawą przygodę, nie potrzeba dalekich wojaży. Ważne, aby czas był w stu procentach zorganizowany, a przy tym atrakcyjny dla uczniów.