Przygoda klasy 2a w Szkole Le艣nej馃檪

Aktywnie, edukacyjnie, w kontakcie z przyrod膮… Tego wszystkiego do艣wiadczyli uczniowie klasy 2a, wybieraj膮c si臋 18 marca na wycieczk臋 do bielawskiej Szko艂y Le艣nej. Pan J贸zef Gajda przygotowa艂 dla nas ciekawe zaj臋cia na temat le艣nych zwierz膮t, a dok艂adniej ich zimowego przetrwania. Pr贸bowali艣my tak偶e na艣ladowa膰 sposoby poruszania si臋 nied藕wiedzia i zaj膮ca wg okre艣lonego schematu, co okaza艂o si臋 wcale nie takie 艂atwe.

Po edukacyjnej pracy w szk贸艂ce wyruszyli艣my, zaopatrzeni w lornetki, do lasu na poszukiwanie trop贸w zwierz膮t. Uda艂o nam si臋 odnale藕膰 na 艣niegu 艣lady muflona, dzika oraz zaj膮ca, kt贸rego z oddali mogli艣my przez moment dojrze膰. W臋drowali艣my, s艂uchaj膮c przyjemnego dla ucha 艣piewu uroczego ptaka 鈥 zi臋by. Poniewa偶 pogoda dopisa艂a, na koniec Pan J贸zef rozpali艂 nam ognisko, na kt贸rym mogli艣my upiec kie艂baski, kt贸re po takim spacerze na 艣wie偶ym powietrzu szczeg贸lnie smakowa艂y. Za aktywny udzia艂 w zaj臋ciach i le艣nej w臋dr贸wce otrzymali艣my dyplomy 鈥瀂nawca tajemnic lasu鈥 oraz materia艂y edukacyjne do samodzielnego sprawdzenia swojej wiedzy. Natomiast my, w podzi臋ce za wspania艂膮 wycieczk臋, podarowali艣my Panu J贸zefowi budki l臋gowe dla ptaszk贸w, wykonane przez rodzic贸w uczni贸w: Krzysztofa St臋pnia z klasy 2a oraz Mai Wasiluk z klasy 3c.

Przekonali艣my si臋, 偶e, aby prze偶y膰 ciekaw膮 przygod臋, nie potrzeba dalekich woja偶y. Wa偶ne, aby czas by艂 w stu procentach zorganizowany, a przy tym atrakcyjny dla uczni贸w.