Ca艂a szko艂a przy ulicy Ludowej czyta dzieciom 馃摉馃摎馃摉

 鈥濩zytanie ksi膮偶ek to najpi臋kniejsza zabawa, jak膮 sobie ludzko艣膰 wymy艣li艂a鈥 – powiedzia艂a znana poetka Wis艂awa Szymborska.

Czytanie wspiera rozw贸j psychiczny dziecka. Rozbudza w dzieciach ciekawo艣膰 艣wiata, pomaga im zrozumie膰 siebie i innych, wzmacnia poczucie w艂asnej warto艣ci. Rozwija j臋zyk i wyobra藕ni臋, 膰wiczy pami臋膰, uczy samodzielnego my艣lenia i poprawia koncentracj臋. Chroni dziecko przed uzale偶nieniem od telewizji i komputer贸w. Wsp贸lne g艂o艣ne czytanie buduje mocn膮 wi臋藕 mi臋dzy  czytaj膮cym i dzieckiem, poszerza wiedz臋 og贸ln膮, uczy warto艣ci moralnych i pomaga w wychowaniu.
 
          19 stycznia 2020 roku w naszej szkole przy ul. Ludowej w klasach m艂odszych zorganizowany zosta艂 dzie艅 czytania w ramach akcji 鈥濩a艂a szko艂a czyta dzieciom”, a okazj膮 by艂 obchodzony 18 stycznia Dzie艅 Kubusia Puchatka oraz rocznica urodzin A. Milnego – autora ksi膮偶ki o tym sympatycznym misiu i jego przyjacio艂ach.
            Wychowawczynie klas 1-3, p. Martyna Gozdek, p. Renata Majcher i p. Renata 艁uczy艅ska zapozna艂y dzieci z histori膮 powstania ksi膮偶ki pt. 鈥濳ubu艣 Puchatek鈥, a nast臋pnie czyta艂y dzieciom o niezwyk艂ych przygodach Puchatka, K艂apouchego, Prosiaczka, Tygryska i innych bohater贸w ksi膮偶ki A. Milnego powsta艂ej prawie sto lat temu, a ciesz膮cej si臋 niezmiennie wielkim zainteresowaniem oraz sympati膮 nie tylko m艂odych czytelnik贸w.
Do wsp贸lnego czytania dzieciom do艂膮czy艂y r贸wnie偶: pedagog szko艂y – p. Ewa Obacz, psycholog – p. Maria Ardelli-Baranek oraz wychowawczyni 艣wietlicy – p. Ola Orda. Dzieci pozna艂y te偶 najwa偶niejsze cytaty z Kubusia Puchatka m贸wi膮ce m. in. o mi艂o艣ci, o przyja藕ni, o warto艣ciach w 偶yciu, o trudno艣ciach losu, o strachu przed samotno艣ci膮. Nie oby艂o si臋 bez dyskusji.
          Na koniec dzieci rozwi膮za艂y zagadki dotycz膮ce bohater贸w ksi膮偶ki, u艂o偶y艂y puzzle oraz namalowa艂y swoje ulubione postacie z lektury .
Spotkanie z ksi膮偶k膮 wywo艂a艂o wiele wzrusze艅, dobrych emocji i przemy艣le艅. Zas艂uchane dzieci  na chwil臋 przenios艂y si臋 w 艣wiat fantazji i by艂o naprawd臋 magicznie…鉁鉁鉁
 
           
Warto zapami臋ta膰  spos贸b na 偶ycie Kubusia Puchatka i kierowa膰 si臋 nim w codzienno艣ci:
鈥炁粂cie jest radosne, wi臋c ka偶dy pretekst jest dobry, 偶eby t臋 rado艣膰 wyrazi膰鈥.
Nie zapominajcie wi臋c, 偶e 偶yczliwo艣膰, dobro膰, wyrozumia艂o艣膰 dla wad i s艂abo艣ci oraz gotowo艣膰 niesienia pomocy czyni 偶ycie szcz臋艣liwym.
Oprac. Renata 艁uczy艅ska