❄️❄️❄️Ferie zimowe – cz. II ❄️❄️❄️

Czas tak szybko mija… drugi tydzień szkolnego zimowiska ❄️ zleciał jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Jak było?🤔
Smacznie, kolorowo, edukacyjnie, kreatywnie, szalenie i bardzo miło. Oto streszczenie naszej wspaniałej tygodniowej przygody.😁😁😁
🔷 W poniedziałek podjęliśmy zabawę plastyczno-kulinarną, wykonując flagi z owoców i warzyw, a następnie zajadaliśmy się pysznymi sałatkami. 🥗
🔷 We wtorek pomaszerowaliśmy raźnym krokiem do Szkoły Leśnej, gdzie Pan Józef Gajda przeprowadził dla nas super edukacyjne zajęcia o zwierzętach leśnych, a dokładnie o ich zimowym przetrwaniu. Rozwiązywaliśmy krzyżówkę oraz zgadywaliśmy, które zwierzęta zasypiają, a które są aktywne zimą. Mieliśmy możliwość obejrzenia oraz dotknięcia eksponatów leśnych zwierząt. Wybraliśmy się także, zaopatrzeni w lornetki, do lasu na poszukiwanie odbitych na śniegu tropów zwierząt. Udało nam się znaleźć ślady muflonów. Na koniec ogrzaliśmy się przy ognisku 🔥, na którym usmażyliśmy sobie kiełbaski.
🔷 Środa była bardzo kreatywna. Wykonaliśmy piękne zimowe krajobrazy 3D 🙂, wykorzystując styropianowe bałwanki, choinki, farby, waciki, brokaty i materiał przyrodniczy. Każda praca była wyjątkowa! Naszą wyobraźnię „zabraliśmy” również na podwórko, lepiąc piękne bałwanki i bawiąc się na śniegu.❄️⛄️🌫
🔷 Czwartek był bardzo pracowity i szczególny, gdyż robiliśmy słodkie prezenty 🎁 dla ważnych dla nas osób… babć i dziadków. 👵👴 Mamy nadzieję, że w dniu ich święta upominki te namalują uśmiech na ich twarzach. Ponieważ tego dnia przynieśliśmy do szkoły zimowy sprzęt, wybraliśmy się na pobliską górkę, aby troszkę pozjeżdżać, korzystając z uroków pięknej zimy.🎿⛷🏂
🔷 Ostatni dzień spędziliśmy znów w Szkole Leśnej. Tym razem wykonaliśmy maski leśnych zwierząt oraz dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek na ich temat. Był też czas na zabawy na śniegu, którego tego dnia zima nam nie szczędziła. Na koniec super spędzonego aktywnie czasu zajadaliśmy się pizzą oraz Pan Józef wręczył nam dyplomy za udział w edukacyjnych zajęciach poznawania oraz odkrywania tajemnic lasu. Oprócz tego nie zabrakło w tym tygodniu wspólnych posiłków, zumbowania, zabaw z wykorzystaniem sprzętu sportowego, wspólnego oglądania filmu, robienia bransoletek i zabaw dowolnych. 😃
Bardzo dziękujemy uczniom za aktywny udział w zajęciach i zabawach oraz miło spędzony czas. Życzymy Wam dużo zdrówka oraz energii na kolejny semestr szkolny. 😊😊😊
Opiekunowie: Beata Osiewała, Justyna Grzesiak.
 
Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ 😃