Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Od 2007 r. 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego celem jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat autyzmu.

Czy wiecie, że według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci? Oznacza to, że w naszym kraju żyje 400 tysięcy osób z autyzmem, czyli prawie 14 razy więcej niż wynosi liczba mieszkańców Bielawy! 

Jako szkoła co roku przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji ‘Polska na niebiesko’ organizowanej przez Fundację JiM i obchodzimy w naszej szkole ten dzień pod hasłem „Cała szkoła na niebiesko”. W tym roku, niestety, w związku z pandemią koronawirusa, nie mogliśmy wspólnie celebrować tego dnia.

Pamiętamy jednak o osobach z autyzmem i solidaryzujemy się z naszymi kolegami i koleżankami ze szkolnych ławek.