III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych „The USA or the UK? Both are OK!”

W czwartek, 27 lutego 2020 r., odbył się w naszej szkole III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych pod hasłem „The USA or the UK? Both are OK!”, nad którego sprawnym przebiegiem czuwały panie: Magdalena Zagórska-Bajron i Agnieszka Wojciechowska.
W rywalizacji wzięło udział sześć szkół podstawowych z naszego powiatu:
  • Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie (organizator),
  • Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Bielawie,
  • Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi w Bielawie,
  • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie,
  • Szkoła Podstawowa nr 9 im Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie oraz
  • Szkoła Podstawowa im K.K. Baczyńskiego z Piławy Górnej.
Uczestnicy wykazali się nie tylko znakomitą wiedzą na temat ww. krajów, ale również zaprezentowali wysoki poziom znajomości języka angielskiego.

Po zaciętej rywalizacji:
🥇 I miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa z Piławy Górnej,
🥈 II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 w Bielawie.
Nie obyło się bez dogrywki o III miejsce pomiędzy gospodarzem konkursu a Szkołą Podstawową nr 9 z Dzierżoniowa. Po wielkich emocjach, z przewagą zaledwie 1 punktu 🥉 III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i świetną zabawę, a nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczestników.

SERDECZNIE GRATULUJEMY 👏
I ZAPRASZAMY ZA ROK! 🙂