Miejski Konkurs Ortograficzny

          W środę, 26.02.2020 r., w Szkole Podstawowej nr 10 w Bielawie odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas III. Uczestnikami konkursu byli laureaci szkolnych konkursów ortograficznych z różnych szkół w Bielawie.
Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Zuzanna Strużyńska kl. 3b, Aleksandra Kosowska kl. 3a, Aleksandra Grzegorzak kl. 3a i Wiktor Jaciubek-Kwieciński kl. 3a.
          Trzecioklasiści rozpoczęli swe zmagania z naszym językiem od dyktanda, które zawierało sporo trudności ortograficznych i wymagało znajomości zasad pisowni. Kolejnym zadaniem był test ortograficzny, w którym czekało na zawodników wiele podchwytliwych zadań, rebusów i wykreślanek.
Komisja konkursowa, złożona z nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z poszczególnych szkół, dokładnie sprawdziła prace uczniów i wyłoniła zwycięzców konkursu.
          I tak nasza uczennica Aleksandra Kosowska zajęła 3 miejsce, a Aleksandra Grzegorzak – 4.
Pragniemy nadmienić, że bezkonkurencyjny w dyktandzie okazał się nasz uczeń Wiktor Jaciubek, który swoje dyktando napisał bezbłędnie, za co otrzymał dyplom i książkę. Brawo Wiktor!
          Ogromne gratulacje również dla Oli Kosowskiej, która będzie reprezentowała naszą szkołę w dalszym etapie w Ostroszowicach. Brawa również dla Oli Grzegorzak i Zuzi Strużyńskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy nagrody książkowe i dyplomy. Gratulacje!
Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez p. Beatę Saj, p. Małgorzatę Subocz i p. Martę Bartman. Dziękujemy 🙂