Z wizytą w Hydropolis

Czy śnieg i futro niedźwiedzia polarnego są białe???
 
Odpowiedź między innymi na to pytanie dostali uczniowie klas Va, Vb i Vc, którzy we wtorek, 28.01.2020 r., pojechali na wycieczkę do wrocławskiego Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie. Wystawa znajduje się w dawnym zbiorniku wody czystej wybudowanym w 1893 roku i zajmuje 4000 metrów! A kierunek zwiedzania wyznacza ponad półkilometrowy strumień pod przezroczystą taflą podłogi.
 
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie, który wyświetlony został na ekranie 360º. Następnie oglądaliśmy poszczególne sale tematyczne, w których mogliśmy zobaczyć m.in. stwory zamieszkujące głębiny mórz i oceanów, odkryć historię inżynierii wodnej, poznać system oczyszczania wody we Wrocławiu oraz na interaktywnym stole obejrzeć mapy Wrocławia, m.in. z czasu powodzi tysiąclecia w 1997 r.
Ponadto mogliśmy posiedzieć w kapsule batyskafu Trieste, który w 1960 roku dotarł do najgłębszego punktu na Ziemi w Rowie Mariańskim na Pacyfiku, podziwialiśmy makiety wynalazków sprzed ponad 2000 lat oraz makiety największych statków pasażerskich, wojskowych i kontenerowców, a także najdokładniejszą na świecie kopię rzeźby Dawida Michała Anioła wykonaną w akrylu.
A gdy już poczuliśmy zmęczenie, mogliśmy odpocząć na podświetlanych leżakach w strefie relaksu, wsłuchując się w odgłosy wody i podziwiając wschód księżyca na plaży.
 
To tylko wycinek tego, co można zobaczyć w Hydropolis. Jest to miejsce, które w niebanalny sposób łączy naukę z zabawą i bardzo przystępnie pokazuje nam, jak ważna jest woda w naszym życiu. Na pewno jest to atrakcja, do której warto powrócić!
Oprac. Iwona Wojtan-Zgłobica
Zdj. Pola i Róża z kl. Vb
 
Więcej zdjęć w Galerii