„W małej szkole – wielkie rzeczy”

W „Małej Czwórce” w dniach od 27 do 31 stycznia 2020 r. obchodzony był Tydzień Promocji Zdrowia pod hasłem: „ZACZNIJ ZDROWO DZIEŃ”. Akcja miała na celu propagowanie zdrowego, aktywnego i odpowiedzialnego stylu życia. Uczniowie ze wszystkich klas wykonali plakaty, które zachęcały do zdrowego odżywiania: „Zdrowe żywienie – mądre myślenie”, „Jesz zdrowo – żyjesz kolorowo”, „Wiem, co jem”. Dzieci podzieliły się także przepisami na zdrowe sałatki, surówki, kanapki, przekąski.

W poniedziałek uczniowie zaczęli dzień gimnastyką, która poprowadziła pani Paulina Wojtanowska. Następnie mieli okazję spróbować świeżych soków i smoothie przyrządzanych na miejscu z przyniesionych przez siebie owoców i warzyw. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ciasteczka fit zrobione tylko ze zdrowych produktów: bananów, orzechów, suszonych owoców, słonecznika i miodu. W kolejnych dniach dzieci poznawały zalety picia świeżych i zdrowych jogurtów, koktajli owocowych (bez cukrów i konserwantów), sporządzanych z malin, truskawek, borówek, bananów, kiwi, jabłek, pomarańczy, cytryn, pomidorów, szpinaku, jarmużu i marchewek. Nasi wychowankowie mieli też okazję spróbowania pieczonych buraków w postaci frytek, przygotowanych przez jedną z mam oraz własnoręcznie pieczonych bułeczek z mąki razowej, pełnoziarnistej i orkiszowej, z których powstały przepyszne, zdrowe kanapki. Uczniowie zajadali się tymi bułeczkami ozdobionymi kolorowymi warzywami i nabiałem: wiejskimi jajkami, sałatą, rzodkiewką, pomidorem, ogórkiem, selerem naciowym i papryką.

Mamy nadzieję, że powyższa akcja przyczyni się do coraz bardziej świadomych wyborów naszych uczniów, do mądrego i odpowiedzialnego życia, którego ważnym elementem będzie ruch, zabawa i aktywność na świeżym powietrzu.

Organizatorzy:
Mały Samorząd Uczniowski i opiekun, Anna Chęcińska-Witczak
Agnieszka Szafrańska – nauczyciel wspomagający
Ewa Obacz – pedagog

Zapraszamy do Galerii zdjęć 🙂