Dobrocińskie Przełaje

Dnia 19 września 2019 r. odbyły się Otwarte Jesienne Biegi Przełajowe Strefy V i VI „Dobrocińskie Przełaje”. Szkołę Podstawową nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi reprezentowała 13 osobowa drużyna w składzie: E. Stopa, A. Mirecka, Z. Kotasek, Z.Sołtysik, D. Mączyńska, N. Mucha, O. Pala, A. Ochota, S. Weigelt, J. Chorąży, M. Drzyzga, M. Makarucha, J.Kępa. Impreza sportowa każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich trenerów. Tegoroczne zawody zgromadziły na starcie ponad 300 zawodników z powiatów: dzierżoniowskiego, kłodzkiego, świdnickiego, wałbrzyskiego oraz ząbkowickiego.

Nasi uczniowie uzyskali wysokie wyniki, zajmując czołowe miejsca w rywalizacji sportowej, na najwyższym stopniu podium stanęły Zofia Kotasek w biegu na 600 m oraz Dominika Mączyńska w biegu na 800 m. Tuż za podium, bo na 4 miejscu, swoje wyścigi ukończyli Alan Ochota oraz Szymon Weigelt. Pozostali zawodnicy dzielnie rywalizowali o każdy punkt dla gminy Bielawa oraz powiatu dzierżoniowskiego. Efektem zmagań jest pierwsze miejsce w rywalizacji powiatowej oraz drugie w rankingu gmin.
Dzięki wsparciu finansowemu szkoły duża grupa dzieci miała możliwość sprawdzić swoje umiejętności oraz rozwijać swoje zainteresowania sportowe.
Janusz Weigelt

Zdjęcia w Galerii