Marsz dla Ziemi

 

20 września br. w ramach corocznej akcji Sprzątania świata uczniowie z klas 5-8 wzięli udział w Marszu dla Ziemi. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się od początku roku szkolnego. Każda klasa wykonała transparenty nawołujące do poszanowania Ziemi. Uczniowie pisali także listy skierowane do dorosłych z prośbą o takie działania, które przyczynią się do ochrony naszego środowiska. Każdy uczeń mógł też wykonać swój własny transparent. 0 11.30 wyruszyliśmy spod szkoły w kierunku pl. Wolności. Zwracaliśmy na siebie uwagę mnogością transparentów, a także strojami, ponieważ wielu z nas przebranych było w stroje z foliówek, aby w ten sposób zaprotestować przeciwko mnożącej się w zastraszającym tempie ilości plastiku i woreczków foliowych w środowisku. Robiliśmy spory hałas, ponieważ krzyczeliśmy hasła związane z ochroną Ziemi. Mieliśmy ze sobą dwa megafony, a więc było głośno. Trzeba przyznać, że mieszkańcy Bielawy bardzo życzliwie zareagowali na nasz „strajk”. Wielu do nas machało, a kierowcy włączali klaksony. Na placu Wolności spotkała się z nami pani rzecznik burmistrza, której został przeczytany wiersz ułożony przez Filipa Bajrona z kl. 6a. Nasi uczniowie wręczyli pani rzecznik listy do dorosłych z prośbą o przekazanie ich panu burmistrzowi. Zmęczeni, ale i szczęśliwi, zakończyliśmy marsz. Mamy nadzieję, że przez takie akcje każdy mieszkaniec pomyśli o naszej planecie, jest przecież tak wiele do zrobienia…

E. Zych

Zdjęcia w Galerii