Poznajemy „małą ojczyznę”

W poniedziałek 3 czerwca uczniowie klasy 1 a i 3 a poznawali swoją bliską okolicę. Dzieci udały się do Kłodzka, gdzie w podziemnych korytarzach Twierdzy Kłodzkiej poznawały historię i mogły poczuć się jak jej obrońcy. Najodważniejsi próbowali przejść najmniejszymi korytarzami, co okazało się wcale niełatwe. Po tych zmaganiach przejechaliśmy do Minieurolandu – parku miniatur. Tam mogliśmy podziwiać znane budowle polskie i zagraniczne. Największe zaciekawienie wzbudził zamek Książ oraz jego tajemnice – zwłaszcza złoty pociąg, a także piękna i wcale nie taka mała wieża Eiffla. Na koniec zwiedzania dzieci na podstawie informacji o budowlach i zagadek miały odgadnąć hasło, którym okazał się: festiwal kwiatów. Uczniowie pięknie pracowali w grupach i świetnie się bawili, pogoda nam dopisała i z uśmiechem na twarzy, lecz nieco zmęczeni wróciliśmy do domów.

Zdjęcia w Galerii.