Apel z okazji 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Z okazji 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w naszej szkole odbył się apel. Przygotowali go uczniowie klas piątych i szóstych. Przedstawili oni, w formie inscenizacji , co wydarzyło się 3 maja 1791 roku. Zaprezentowali patriotyczne wiersze i pieśni. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały film dokumentalny o Konstytucji i okolicznościach jej uchwalenia. W XVII i XVIII wieku państwo polskie przeżywało kryzys. Kraj nasz prowadził liczne wojny, władza królewska była bardzo słaba, walki wewnętrzne niszczyły kraj, w rzeczywistości rządzili magnaci. Sytuację tę wykorzystywali sąsiedzi Polski. Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy dostrzegli zło i grożące Polsce niebezpieczeństwo utraty niepodległości. Byli to Hugo Kołłątaj, Stanisław Staszic, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski oraz wielu innych. To między innymi oni byli twórcami Konstytucji, która przeszła do historii pod nazwą Konstytucji 3 maja. Jak na owe czasy była bardzo postępowa, pierwsza w Europie i druga na świecie. Na uroczystości była obecna p. dyrektor Elżbieta Niemczyk i p. wicedyrektor Monika Stachowska. Uczniowie przygotowali apel i oprawę plastyczna pod kierunkiem nauczycieli historii: p. Barbary Boczuli, p. Daniela Fydrycha i p. Henryki Sepełowskiej.

Zdjęcia w Galerii.