Akademia Młodego Radiowca

Tu Radio Wrocław, poniedziałek, 16 kwietnia, minęła 9-ta. Zapraszamy na relację z…

Akademii Młodego Radiowca.

 

16 kwietnia klasy 2 a i 3 b wybrały się na wycieczkę autokarową do stolicy Dolnego Śląska. Odwiedziły Regionalną Rozgłośnię Polskiego Radia we Wrocławiu. Po zwiedzeniu siedziby radia, studia nagrań, reżyserki, sali koncertowej uczniowie spotkali się ze specjalistami pracującymi w radiu, którzy często znani są tylko ze słyszenia.
W bardzo ciekawy sposób opowiedzieli o swojej pracy, pracy radiowca, dziennikarza, reżysera, realizatora. Zwiedzając Muzeum drugo – i trzecioklasiści poznali również historię Radia Wrocław. Zobaczyli masę sprzętu elektronicznego, monitory, mikrofony, konsolety – te z dawnych lat oraz sprzęt współczesny. Największą jednak atrakcją były zajęcia warsztatowe, podczas których każdy mógł usiąść przed mikrofonem, poczuć się przez chwilę jak prawdziwy dziennikarz i nagrać własną propozycję. Było czytanie wierszy, wywiady, prezentacja swojej osoby czy śpiew. Wszyscy uświadomili sobie jak ważny w radiu jest głos, dykcja i osobowość. Mimo, że na każdym kroku, na korytarzach widnieją napisy ,,CISZA – NAGRANIE”, to uczniowie dowiedzieli się, że ,,RADIO to taka instytucja, która NIE LUBI CISZY”. 

H. Kowalska

Więcej zdjęć w Galerii.