Wielkanocne warsztaty rękodzielnicze

Gimnazjaliści wspólnie z seniorami z Klubu „Nestor” oraz uczestnikami Zespołu Ośrodków Wsparcia w Bielawie zorganizowali warsztaty rękodzielnicze, na których wykonywali ozdoby i dekoracje świąteczne. Ta wspólna inicjatywa odbyła się 21 i 27.03.2018 r. i miała na celu łączyć pokolenia, wymianę doświadczeń, pomysłów w atmosferze nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Integracja z uczestnikami Klubu Seniora poprzez wspólne rozmowy, żarty tworzyła niesamowity klimat. Podczas wykonywania prac mogliśmy poznać nasze tradycje świąteczne i zobaczyć jak spędzają czas inni. Młodsi uczestnicy warsztatów mieli szansę uczyć się od seniorów wytrwałości i poznać, jakie efekty mogą przynieść ich wysiłki. Każdy mógł się przekonać, że stać go na przygotowanie przepięknej dekoracji dla swoich najbliższych. Uczniowie odkryli również, że ważna jest dokładność i precyzja wykonania danej czynności, że wspólna praca może sprawiać wiele frajdy i jest niezłą zabawą w grupie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy. Zaplanowaliśmy już kolejne wspólne działania. To będzie niezła zabawa!

Magdalena Sztandar

Zdjęcia w Galerii.