Przedszkolaki i … doświadczenia chemiczne.

W szkole pojaśniało, zahuczało, rozbłysnęło uśmiechami naszych milusińskich. Dnia 23 lutego zaprosiliśmy do nas przedszkolaki na zajęcia zorganizowane przez nauczycieli naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczyciły nas dzieci z przedszkoli „Miś” i „Pod Lipkami’. Prawdziwa lekcja w klasie była dla dzieci nie lada przeżyciem. A dlaczego? Dlatego, że mogły wziąć udział w zajęciach, podczas których pan Janusz Kucharski, nauczyciel chemii i fizyki, pokazywał ciekawe doświadczenia. Spytacie pewnie… no jak to? Dzieci z przedszkola, a tu chemia i fizyka? No właśnie! Dzieci z zaciekawieniem patrzyły, jak wytwarza się prąd, jak wygląda burza i skąd się bierze energia. Furorę zrobił znikający w magicznym płynie styropian a wytworzony wulkan pary zadziwił nawet opiekunów grup. Po takiej dawce ciekawych wiadomości pani Emilia Seroczyńska zabrała dzieci na wycieczkę po szkole. Dzieci odwiedziły panią dyrektor Elżbietę Niemczyk, która pokazała im sekretariat i swój gabinet. Po odwiedzinach czekała na nie niespodzianka na sali gimnastycznej, którą przygotowała pani Agnieszka Mruk, nauczyciel kultury fizycznej. Dzieci grały w piłkę nożną i koszykówkę. Spotkanie zakończyliśmy słodkim co nieco. Przedszkolaki przygotowały dla nas również niespodziankę. Dostaliśmy piękne, ręcznie wykonane prace, za które serdecznie dziękujemy. Czekamy na następnych małych ciekawskich, zajęcia już w kolejny piątek. Do zobaczenia.

Zdjęcia w Galerii.