Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT

W dniach 21, 22 i 23 lutego odbyły się szkolne eliminacje do Miejskiego Konkursu Ortograficznego Uczniów Klas Trzecich. Szkolny Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Halina Kowalska i Renata Łuczyńska. Do tego etapu przystąpiło aż 15 uczniów z pięciu klas trzecich. Oprócz pisania dyktanda, naszpikowanego mnóstwem skomplikowanych pod względem ortograficznym wyrazów, uczestnicy zmagali się z rebusami, łamigłówkami oraz wyjaśnianiem pisowni trudnych słów. Dyktando o tematyce wiosennej najlepiej napisali:

Antoni Czyżak z klasy III d – I miejsce

Szymon Szczypka z klasy III a – II miejsce

Natalia Madej z klasy III d – III miejsce

Kamil Bagazja z klasy III c – IV miejsce

Laureatom szkolnego etapu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie miejskim, który odbędzie się już 7 marca. POWODZENIA!

H. Kowalska

Zdjęcia w Galerii.