12 RAZ EUROWEEK Z BIELAWSKĄ CZWÓRKĄ

Już po raz dwunasty uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum w Bielawie mieli okazję uczestniczyć w 5-dniowym obozie językowym EUROWEEK w Długopolu Dolnym pod czujnym okiem p. Magdaleny Zagórskiej-Bajron, p. Agnieszki. Wojciechowskiej i p. Pauliny Wojtanowskiej. Uczniowie, jak zawsze nie mogli doczekać się wyjazdu. Wiedzieli, że będzie to niezapomniany i wyjątkowo spędzony czas. Na ich przyjazd czekali dawno niewidziani przyjaciele z Ugandy, Indii, Turcji, Azerbejdżanu i nowi wolontariusze m.in.: z Urugwaju, Etiopii, Armenii, Kolumbii, Filipin, Tajlandii, Meksyku, Wietnamu i Indonezji.

Każdy dzień był zaplanowany od samego rana aż do wieczora. Nie było czasu na nudę! Każdego dnia po śniadaniu, uczestniczyliśmy w grach i zabawach, następnie uczniowie wykonywali projekty i różne zadania językowe. Braliśmy również udział w prezentacjach różnych krajów przygotowanych i omawianych przez wolontariuszy. Dzięki nim poznawaliśmy kulturę najbardziej odległych zakamarków świata. Krótkie przerwy między zajęciami nasi uczniowie intensywnie wykorzystywali na śpiew i oczywiście rozmowę w języku angielskim. Ulubiona pora dnia nastawała po kolacji, kiedy to wszyscy uczyli się układów tanecznych z różnych krajów. Niestety „co dobre, szybko się kończy… „W ostatni dzień obozu każdy uczeń otrzymał certyfikat uczestnictwa w „EuroWeek’u- Szkole Liderów”, a potem polały się łzy… Nikt nie chciał wracać do domu i opuszczać wolontariuszy, dzięki którym czas spędzony w Długopolu Dolnym był magiczny. Na pewno tu wrócimy. We will come back  Soon!!!!

Magdalena Zagórska-Bajron

Zdjęcia w Galerii.