Mieszkamy u podnóża Gór Sowich

My, uczniowie z Czwórki, na co dzień możemy podziwiać piękno Gór Sowich z okien naszej szkoły. Widoki, jakie rozpościerają się dookoła nas, lasy bukowo – świerkowe Parku Krajobrazowego Gór Sowich, przedstawiają się nam w różnych odsłonach, w zależności od pory roku. Trzeba przyznać, że szczególne piękno roztacza przed nami jesień. Bogactwo kolorów w jesiennym słońcu budzi w nas okrzyki wielkiego zachwytu. Pomyśleliśmy, dlaczego nie zbliżyć się do złotej polskiej jesieni w górach, skoro mamy tak blisko? Na decyzję nie trzeba było długo czekać. I tak oto wybraliśmy się na rajd w Góry Sowie.

Autobus zawiózł nas na parking na Przełęczy Jugowskiej. Stamtąd powędrowaliśmy prosto na Kalenicę – trzeci pod względem wysokości szczyt w Górach Sowich, który mierzy 964 m. n.p.m. Na szczycie znajduje się stalowa wieża widokowa, dzięki której można podziwiać panoramę Bielawy, Jugowa i okolic. Naprawdę, krajobraz roztaczający się wokół, zapierał dech w piersiach. Dowiedzieliśmy się także, że znajdujemy się na terenie rezerwatu Bukowa Kalenica, gdzie rosną bardzo ciekawe skarłowaciałe buki. Pełni wrażeń powędrowaliśmy na „Zimna Polanę”, gdzie przy kiełbaskach spędziliśmy miło czas. Następnie udaliśmy się do schroniska Zygmuntówka na gorącą herbatę i czekoladę. Droga powrotna dostarczyła również wielu wrażeń. Przyroda Gór Sowich, zarówno ożywiona, jak i nieożywiona obudziła w wielu z nas pasje fotograficzne. Zmęczeni, ale zadowoleni, wróciliśmy do domów, ale wiemy, że rajdy sowiogórskie to nasza nowa pasja. Chcemy odkrywać nasze góry, do których mamy tak niedaleko!

Klasy VI a i VI b
Panie Elżbieta Zych i Marta Grzesik

Zdjęcia w zakładce Galeria.