Projekt „Zdrowolandia – wiem, co jem”

Powszechnie wiadomo, iż w obecnych czasach właściwe odżywienie stanowi niezwykle ważny element rozwoju człowieka. Temat ten obecny jest w naszej szkole od wielu lat, jednak w tym roku postanowiliśmy pogłębić wiedzę związaną ze zdrowym odżywianiem. Z tego powodu powstał projekt „Zdrowolandia – wiem, co jem”, realizowany w klasach czwartych. Jego celem było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz promocja prawidłowego żywienia.


Etap pierwszy obejmował zajęcia edukacyjno-informacyjne na lekcjach przyrody. Przeprowadzono zajęcia praktyczne, obrazujące zasady zdrowego odżywiania, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się, jak poszczególne składniki, znajdujące się w pokarmach, wpływają na funkcjonowanie organizmu. W trakcie zajęć uczniowie wykonywali piramidy żywieniowe.
Kolejnym etapem projektu było spotkanie z pielęgniarką szkolną, która przeprowadziła pogadankę na temat: „Zaburzenia stanu zdrowia i rozwoju związane z nieprawidłowym odżywianiem”. Podczas spotkania omówiono, jak prowadzić zdrowy styl życia i odżywiać się zdrowo (stosownie do wieku i potrzeb organizmu).
Podsumowaniem projektu był konkurs „Wiem, co jem”, w którym uczniowie zweryfikowali zdobytą wiedzę o zdrowym odżywianiu. Ponadto należy nadmienić, iż nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w programie „Szklanka mleka”.

Zdjęcia w zakładce Galeria.