Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

Kto misiowifor01
urwał ucho?
No, kto? – pytam.
Cicho, głucho…
Nikt się jakoś
Nie przyznaje.
Może jechał
miś tramwajem?
Może upadł,
biegnąc z górki?
Może go   for10
dziobały kurki?
Może Azor
go tarmosił, urwał ucho.
Nie przeprosił?
Igła, nitka,
Rączek para.
Naprawimy
Szkodę zaraz!
O już sterczą uszka oba.
Teraz nam się miś podoba

Historia pluszowego misia rozpoczęła się w roku 1902, ponad 100 lat temu w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wtedy to pan Roosevelt, który pełnił funkcję prezydenta, wybrał się ze swoimi przyjaciółmi na polowanie.
Myśliwi w trakcie polowania ustrzelili niedźwiedzicę. Okazało się, że w gawrze pozostał jej mały synek – niedźwiadek, którego myśliwi także chcieli zabić. Sprzeciwił się temu pan prezydent i w ten sposób uratował życie małego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był pan Clifford Berryman, dziennikarz waszyngtońskiej gazety. Uwiecznił on tę historię na rysunku i razem z artykułem umieścił w swojej gazecie. Czytelnikiem gazety okazał się Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia.
Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom.
Jak się okazało pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie.

Pluszowy miś to wyjątkowy przyjaciel z dzieciństwa.
Kochany, wierny, oddany i zawsze gotowy do przytulenia.

mis

25 listopada 2015 r. uczniowie klas I – III przy ul. Ludowej obchodziły „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki, które były w tym dniu najważniejszymi gośćmi. Na początku uroczystości przygotowanej przez Mały Samorząd Szkolny, uczniowie poznali historię pluszowego misia i wysłuchali wiersza „Kto misiowi urwał ucho?”. Następnie przy piosenkach „Jadą, jadą misie” oraz „Ty i ja” wzięli udział we wspólnej zabawie ze swoimi ulubieńcami. Klasa I d zaśpiewała piosenkę o misiu.
Punktem kulminacyjnym było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Proszę Państwa, oto miś”. Wykonane prace były tak piękne, że wszyscy uczestnicy zdobyli I miejsce i w nagrodę otrzymali dyplomy i upominki. Prace dzieci zdobią hol szkolny.

opiekun Małego Samorządu Szkolnego
Barbara Saska

for02             for07

for08               for03

for04            for05

for06

BS