NIEPODLEGŁA BIAŁO – CZERWONA

97. Rocznica Odzyskania Niepodległości – obchody w SP4 Bielawa

Wychowanie patriotyczne to ważny element w kształtowaniu młodego pokolenia. Ma ono na celu budzenie szacunku dla symboli narodowych i historii własnego kraju. Buduje świadomość  narodową, dumę z bycia Polakiem.

Dnia 10. listopada 2015r. odbył się w  Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli historii: pani Barbary Boczuli i pana Daniela Fydrycha, przygotowali interesujący program. Prezentowali wiersze, pieśni patriotyczne (zespół pod kierunkiem pani Beaty Chodasiewicz) oraz tło historyczne wydarzeń związanych zodzyskaniem wolności po 123 latach niewoli. Młodzież z wielkim zainteresowaniem obejrzała multimedialną prezentację dotycząca tego okresu. Nasza szkoła od wielu lat współpracuje ze ZKRP i BWP w Bielawie, w patriotycznym wychowaniu młodzieży, zwłaszcza w organizacji cyklicznych spotkań społeczności szkolnej z kombatantami. W tym roku gościliśmy na naszej akademii pana por. Bronisława Wilka, przewodniczącego ZKRP i BWP w Bielawie, który od wielu lat odwiedza naszą placówkę w tym szczególnym dniu i zawsze służy swoją wiedzą, i doświadczeniem. Pani dyrektor Elżbieta Niemczyk złożyła podziękowania za wspaniały gobelin z godłem Polski, który otrzymała szkoła od ZKRP i BWP oraz za owocną współpracę.

Takie spotkania stanowią dla młodzieży nieocenioną lekcję patriotyzmu i poczucia ciągłości pokoleń.

     Opracowanie: Barbara Boczula

IMG_1047 (1)

 IMG_1054

IMG_1060