14 pażdziernika DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Przeciętny nauczyciel – opowiada.
Dobry nauczyciel – wyjaśnia.
Bardzo dobry nauczyciel – demonstruje.
Genialny nauczyciel – inspiruje.

William Arthur Ward

flowers-342532_640

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Mały Samorząd Szkolny przy ul. Ludowej ogłosił i zorganizował konkurs plastyczny: „Laurka na Dzień Nauczyciela” i „Portret pracownika naszej szkoły”. Celem konkursu było podziękowanie nauczycielom za ich trud włożony w edukację i wychowanie.

Uczniowie klas I – III wykonali piękne prace plastyczne różnymi technikami, które zostały zaprezentowane na hollu szkoły. Uczestnicy  konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie nagrody.

Laureatami konkursu zostali:

• Paweł  Szopa – kl. I d
  • Kacper Dudała, Adam Szopa, Samanta Hryniewicz, Zuzia Kropińska, Justynka Kucharska, Ania Starzyńska, Karolinka Strzemieczna – kl. II d
  • Ksawery Klusek, Sebastian Szeląg, Patryk Stopka – kl. II e
  • Oliwia Kaczmarska – kl. III c
  • Uczniowie z klasy I e wykonali piękne portrety nauczycieli.

001   002

Opiekun Samorządu Szkolnego
Barbara Saska

"Dary jesieni" – wystawa prac

Jesień to piękna pora roku, która obfituje w różne dary, tj.: kasztany, żołędzie, jesienne kwiaty, liście, warzywa, owoce. Uczniowie kl. II d na zajęciach poznali i poszerzyli wiedzę z dziedziny przyrody, następnie wykonali prace jesienne, które zostały wystawione w holu szkoły.

sowki
Celem wystawy było zaprezentowanie prac jesiennych dzieci przedstawionych różnorodnymi technikami plastycznymi. Organizacja wystawy pozwoliła zachęcić uczniów do rozwijania własnej inwencji twórczej, pomysłowości i talentów, a przy okazji była ciekawą formą aktywnego i pożytecznego spędzania czasu wolnego.

Opiekun Samorządu Szkolnego
Barbara Saska