POŻEGNANIE LATA W CZWÓRCE

12 września, zgodnie ze szkolną tradycją, po raz kolejny odbył się w naszej szkole PIKNIK, podczas którego społeczność naszej szkoły żegnała upalne lato. Imprezę otworzyła p. dyrektor Elżbieta Niemczyk, witając uczniów, ich rodziców, dziadków, absolwentów, nauczycieli i wszystkich sympatyków ,,czwórki” oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: zastępca burmistrza – p. Witold Runowicz, przewodniczący Rady Miejskiej – p. Zbigniew Dragan, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – p. Tomasz Tkacz i p. Józef Gajda, przewodniczący Komisji Oświaty, Spraw Społecznych i Zdrowia – p. Krzysztof Molasy, radny Rady Miejskiej – p. Krzysztof Możejko oraz przedstawiciele Rady Rodziców: p. Bogna Kamieniecka i p. Piotr Niski.
Uczestnicy imprezy degustowali pyszne sałatki, zajadali się kiełbaskami z rożna oraz próbowali smakowitych ciast. Wszyscy bawili się wspaniale, bowiem, jak zwykle podczas takiej imprezy, można było liczyć na wiele atrakcjami. Dla chętnych dzieci zorganizowane zostały konkurencje sportowe, w których mogły wykazać się zręcznością, zwinnością i szybkością. Wśród maluchów największą popularnością cieszyło się stoisko – Malowanie Twarzy oraz spotkanie z Komisarzem Lwem. Nie zabrakło też występów wokalnych w wykonaniu uczniów szkoły. Klasy starsze zaprezentowały wspaniały Pokaz Mody oraz taniec ZUMBA, w którym wzięli udział zaproszeni goście. Ponadto Klub Sportowy ,,Tiger” z Dzierżoniowa zaprezentował naszym uczniom pokaz Taekwon-do, a Policja – pokaz tresury psów policyjnych. Oba pokazy cieszyły się wielkim zainteresowaniem wszystkich zgromadzonych. Nie zabrakło również stoiska PCK, gdzie można było bezpłatnie zmierzyć poziom cukru i ciśnienie krwi. Ponieważ nasza szkoła dołączyła do wspólnego czytania w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, fragmenty powieści ,,Lalka’’ B. Prusa w czasie pikniku czytali kolejno przewodniczący Komisji Oświaty, Spraw Społecznych i Zdrowia – p. Krzysztof Molasy, przewodniczący Rady Rodziców – p. Piotr Niski, wicedyrektor szkoły p. Monika Stachowska oraz uczennica klasy III a – Iga Modrzewska.. Organizatorką pikniku była p. E. Seroczyńska, piknik prowadziła p. S. Czyżewska, a przygotowaniem zajęli się wszyscy nauczyciele, uczniowie i niezastąpieni rodzice naszych podopiecznych. Szczególne podziękowania należą się naszym sponsorom państwu Magdalenie i Radosławowi Czaplom.
Liczne, ciekawe atrakcje spowodowały, że uczestnicy pikniku bawili się doskonale i pytali kiedy szkoła zorganizuje kolejny. Zapraszamy zatem wszystkich na Wiosenny Festyn, który odbędzie się już w czerwcu 2016 roku.

2

(HK)