Przekonali się o tym uczniowie klasy 2b, którzy wzięli udział w „dyktandzie chodzonym”. Cała zabawa polegała na tym, że dzieci musiały wstać z ławek, podejść do ukrytych w klasie tekstów, zapamiętać fragment, a następnie wrócić do ławek i zapisać go w zeszycie. Wiedza zdobyta z uśmiechem na ustach zostaje w pamięci, bo angażuje nie tylko umysł, ale i serce dziecka.
Kasia Gryś znów na podium i z awansem! 💃🥈
Uczennica klasy 3a, Kasia Gryś, zdobyła 2. miejsce w klasie 10-11H w V Ogólnopolskim Sowiogórskim Festiwalu Tańca.
Tym samym została awansowana do klasy 10-11G. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie na Powiatowym Festiwalu Integracji 🤝
W dniu 20 maja uczniowie z klas integracyjnych naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Festiwalu Integracji „Kraina Samodzielności” w SOSW im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej. Impreza rozpoczęła się od występu artystycznego zespołu „Zielone Wstążki”. Kolejno uczestnicy brali udział w następujących zajęciach warsztatowych: dolina pomocnych dłoni, wyspa małych kucharzy, kawiarenka dobrych manier, samodzielny podróżnik, warsztat małego ogrodnika, sprytne paluszki, wyspa bezpiecznego bohatera, zatoka porządku, stacja prania i składania, skrzynia tajemniczych zapinek, mali zadaniowcy, super pomocnik i kopalnia małych skarbów. W trakcie wypełniania przydzielonych zadań zaplanowany był również czas na pyszny poczęstunek. Na zakończenie uczniowie otrzymali także dyplomy i upominki. Zapraszamy do galerii.
Wspólne chwile przy ognisku 🔥
Dzisiaj klasa 5b wybrała się na ognisko
Było mnóstwo zabawy, gier oraz wspólne pieczenie kiełbasek ![]()
![]()
Międzypokoleniowa przygoda w Wojsławicach!
Wczorajszy dzień przyniósł nam mnóstwo słońca, uśmiechu i niesamowitej energii! W ramach projektu Dolnośląskie Inicjatywy Międzypokoleniowej uczniowie z klas 6 i 7 mieli możliwość uczestniczyć w wyjątkowej wycieczce łączącej pokolenia. Odwiedziliśmy Arboretum w Wojsławicach, braliśmy udział w warsztatach oraz mieliśmy przyjemność skosztować pysznych domowych wypieków oraz kiełbaski prosto w ogniska. Było wesoło, słonecznie i miło. Bardzo dziękujemy Zespołowi Ośrodków Wsparcia w Bielawie za zaproszenie do udziału w projekcie. To było bardzo ciekawe doświadczenie. 

Sukcesy pierwszoklasistów na Tiger Cup 26 🥇🏆
Uczeń klasy 1a, Kazimierz Kochmański, zajął 1. miejsce w turnieju Tiger Cup26 w kat. techniki szybkościowe i 3. miejsce w kat. techniki specjalne.
Również w tym samym turnieju uczennica kl. 1a, Marcelina Bijak, zajęła 3. miejsce w kat. techniki specjalne.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!








Zmagali się z matematyką i biologią 🧠🔬
15 maja drużyna z naszej szkoły w składzie: Iga Krzemińska, Dominik Krzemiński, Szymon Gawron i Paweł Zięba wzięła udział w Powiatowym Konkursie Matematyczno-Biologicznym dla klas 5-8 w Ostroszowicach.
Uczniowie dzielnie zmagali się z zadaniami konkursowymi, które wcale nie były proste. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrody rzeczowe.
Festiwal Nauki 2026
Woda to najważniejszy zasób naszej planety, dlatego warto pogłębiać wiedzę o tej niezwykłej substancji.
W ramach Festiwalu Nauki klasy 6-8 zmierzyły się w rozgrywkach o tytuł mistrzów wiedzy o wodzie. Drużyny klasowe odpowiadały na wiele serii pytań i rywalizowały na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie zwyciężyła klasa 6C, której serdecznie gratulujemy! Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie upominków dla uczestników.

Festiwal Nauki zaangażował całą społeczność szkolną w zgłębianie tematyki wody. Każda klasa przygotowała plakat o jej oszczędzaniu, pokazując nam wszystkim, jak ważny jest to zasób i jak należy wodę szanować. Plakaty zdobią teraz korytarze naszej szkoły, a młodzież może zapoznać się z kolejnym aspektem projektu edukacyjnego „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”, w którym bierzemy aktywny udział.
W ramach Festiwalu Nauki w naszej szkole odbył się konkurs fotograficzny oraz wystawa prac. Tematem konkursu była woda, ze względu na udział naszej szkoły w projekcie edukacyjnym „Aktywności Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, a piękne prace naszych zdolnych uczniów można ciągle podziwiać w holu szkoły.
Michalina znów najlepsza! 🥇💃
Mamy to 
Michalina Zatrapa I miejsce!!!
Otwarte Mistrzostwa Wrocławia PTT w Tańcu Towarzyskim.
NAJLEPSZA! 

Klasa 2b odkrywa świat sztuki i kolorów🎨🌻
Wyruszyliśmy w podróż do świata jednego z najbardziej znanych malarzy w historii – Vincenta van Gogha!
Poznaliśmy jego niezwykły sposób patrzenia na świat, zachwyciliśmy się „Słonecznikami” i odkryliśmy, że kolory mogą wyrażać emocje. 
Dzieciaki wczuły się w rolę artystów i stworzyły własne prace inspirowane stylem mistrza. Efekty? Zobaczcie sami – mamy w klasie prawdziwe talenty! 


Zadanie 8 (Będę malował jak….) w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Chwilą dla sztuki”

