Lato tuż za rogiem — letnie łąki naszych Świetlików

Powiał wiatr, łąka zapachniała.
Świeżą koniczyną pokryła się cała.
Brzęczą głośno pszczoły, pracują wytrwale.
Zapylają kwiaty, nie nudzą się wcale.
Słońce mocno grzeje, świat do życia budzi.
Dobry czas nastaje dla zwierząt i ludzi.
W zeszłym tygodniu tematem na świetlicy szkolnej było „Lato tuż za rogiem”.
Świetliki na zajęciach chętnie malowały własne letnie łąki🐞🦋🦆🐄

Akademia Dobrego Wychowania Świetlików

Pod koniec marca Świetliki brały udział w Akademii Dobrego Wychowania.
Podczas zajęć Świetliki wykonały kolorowe plakaty oraz stworzyły książkę Akademia Dobrego Wychowania, do której włożyły pokolorowane własnoręcznie kolorowanki.🙂
Wszystkim dzieciom należą się ogromne brawa za zaangażowanie.👏👏👏
Magiczne słowa”🎶🎶🎼 to wesoła piosenka, której Świetliki uczyły się z pełnym zaangażowaniem. Piosenka uczy dzieci, jak ważne są grzecznościowe zwroty w codziennym życiu takie jak: dzień dobry, proszę, dziękuję czy przepraszam.
Wesoła melodia oraz rymowane teksty wprowadziły Świetliki w tematykę uprzejmości i dobrego wychowania.
Poprzez śpiewanie piosenki dzieci będą mogły łatwiej zapamiętać te magiczne słowa i zacząć używać ich na co dzień.
Ta piosenka sprawia, że nauka dobrych manier staje się świetną zabawą. 🐄🐻🐯🦉🙂
 

Rozmawiali o emocjach…

W ostatnim tygodniu na świetlicy szkolnej rozmawialiśmy o emocjach. Świetliki wymieniały różne emocje oraz opowiadały, jakie emocje towarzyszą im na co dzień.
Zajęcia o emocjach i kolorach na świetlicy to sposób na rozwijanie inteligencji emocjonalnej i kreatywności dzieci. Poprzez twórczość plastyczną pozwalają dzieciom bezpiecznie wyrażać uczucia takie jak radość, smutek, złość, strach za pomocą kolorów oraz formy.🎨🫟

Święto Kobiet u Świetlików

Kochane Panie Nauczycielki, Pracownice Szkoły oraz Drogie Koleżanki!
Z okazji Dnia Kobiet Świetliki wraz z wychowawcami składają Wam najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, radości oraz samych pięknych chwil.
Niech każdy dzień przynosi Wam uśmiech i spełnienie marzeń !!!!
Na Świetlicy szkolnej też świętowaliśmy Dzień Kobiet 💐🌹 A kilka z nich przybyło na krótki występ do grupy IV.🥰

Dzień Dinozaura

Świetliki z gr. IV w czwartek świętowały Dzień Dinozaura, bo właśnie święto tych prehistorycznych stworzeń przypada właśnie na 26 lutego i można ten dzień spędzić na wiele sposobów – poczytać o zwyczajach dinozaurów, oglądać ilustracje, czy zrobić ciekawą pracę plastyczną.
Choć dinozaury dawno już wyginęły, to nie przestają fascynować ludzi, a szczególnie dzieci. Świetliki podczas zajęć świetlicowych poznały historię dinozaurów, dowiedziały się, kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały.
Wykonały także piękne dinozaury z papierowych talerzyków oraz papierowych rolek.🦖🦕🦖

O bezpieczeństwie w czasie ferii u Świetliczaków

Świetliczaki w ostatnim tygodniu przed feriami słuchały opowiadań, bajek i baśni nawiązujących do obecnej pory roku. Dzieci przypomniały sobie również zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu.
Czas spędzony w świetlicy to nie tylko praca, ale również gry edukacyjne, zabawy konstrukcyjne klockami oraz zabawy.
Tematem w tym tygodniu były także ferie i bezpieczeństwo w czasie spędzania czasu na sportach zimowych.
Życzymy wszystkim radosnych i udanych ferii zimowych.
Odpoczywajcie, zbierajcie siły, aby z nową energią wrócić do szkoły. Podczas beztroskich, zimowych dni nie zapominajcie o bezpieczeństwie i „zdrowym rozsądku”.

Pomarańczowo u Świetliczaków

W tym tygodniu królował w naszej świetlicy kolor pomarańczowy, a to za sprawą dyni. Święto Dyni to doskonały sposób na to, aby dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat tego zdrowego warzywa. Naukę połączono z dobrą zabawą. Dynie były inspiracją do wielu różnorodnych prac plastycznych. Powstały dynie malowane farbami, kredkami jak również dynie sklejane z kawałków papieru. Tydzień upłynął nam w bardzo miłej i pomarańczowo-dyniowej atmosferze.🙂🎃