Wizyta uczniów w japońskiej korporacji…

W dniu 04.10.2024 r. uczniowie klas 8 i 7 uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do japońskiej firmy NSK w Wałbrzychu, światowego lidera w dziedzinie łożysk, komponentów motoryzacyjnych i ruchu liniowego.
Po przyjeździe zostaliśmy miło przywitani przez pana Hiroki Nukui, który przedstawił nam prezentację na temat działalności firmy. Praca w NSK charakteryzuje się stabilnością, wysoką jakością wyrobów, dynamiką rozwojową i pozytywną energią.
Uczniowie mieli możliwość zobaczyć produkcję układów kierowniczych oraz komponentów do nich.
Po przeszkoleniu w zakresie BHP poruszania się po halach produkcyjnych, uczestnicy wycieczki włożyli elementy odzieży ochronnej, po czym udali się z panią przewodnik na obszar produkcyjny, gdzie obserwowali funkcjonowanie specjalistycznych maszyn i urządzeń. Uczniowie poznali również pomieszczenie szkoleniowe z zakresu BHP dla pracowników podejmujących pracę na poszczególnych stanowiskach. Zwieńczeniem pobytu w NSK był bardzo ciekawy wykład na temat możliwości rozwoju i kariery w kontekście działalności tejże firmy. Młodzież często zadawała pytania i uczestniczyła w dyskusji z doświadczonymi specjalistami z branży.
Profesjonalizm pracowników i zaawansowana technologia tego globalnego partnera strategicznego czołowych producentów samochodów i dostawców części motoryzacyjnych sprawiły, że wycieczka zawodoznawcza była nie tylko edukacyjna, ale także inspirująca. Na koniec każdy uczestnik otrzymał miły akcent w postaci gadżetów z logo NSK.