Dzieci o dzieciach…

Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Dziecka odbył się dziś w naszej szkole konkurs recytatorski po hasłem „Portrety dzieci w poezji Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”. Wiersze znanych poetów prezentowali uczniowie z klas I-III.
W gronie jury zasiedli szczególni goście: Pani Ewa Kowalik – dyrektor Miejskiego Zarządu Placówek Oświatowych w Bielawie, Pani Barbara Pachura – radna Miasta Bielawa oraz Pani Maria Grabowska – bielawska poetka. Swoją obecnością zaszczyciły nas także seniorki z Dziennego Domu Zespołu Ośrodków Wsparcia w Bielawie. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i pięknie przygotowali się do występów, a dla niektórych uczniów był to debiut przed tak dużą publicznością. Jury miało nie lada wyzwanie, aby wybrać zwycięzców, a wszyscy uczniowie, kibicujący przedstawicielom swoich klas, czekali na wyniki z niecierpliwością. Czas oczekiwań umilił nam występ uczennicy klasy 7a, Marty Szeremety, która, grając na gitarze elektrycznej, zaśpiewała nam swoim wyjątkowym głosem piękne utwory. Oprócz tego swój własny wiersz o dzieciach zaprezentowała poetka, Pani Maria. Po naradzie jury przyszedł czas na ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród oraz podziękowania dla uczniów i przybyłych gości. Nie mogło też zabraknąć wspólnych fotografii uwieczniających tę uroczystość.
Dziękujemy za miłe słowa z ust Pani Ewy Kowalik oraz Pani wicedyrektor Agnieszki Wojciechowskiej 😊❤️
👉 Wśród klas pierwszych:
🔹️ I MIEJSCE zajęła Laura Borkowska z klasy 1b w wierszu „Bambo”
🔹️II MIEJSCE zajął Filip Pęczkowski z klasy 1a w wierszu „Dyzio marzyciel”
🔹️ III MIEJSCE zajął Kajetan Wałęsa z klasy 1c w wierszu „Skarżypyta”
👉 Wśród klas drugich:
🔹️ I MIEJSCE zajęła Amelia Mazik z klasy 2a w wierszu „Leń”
🔹️ II MIEJSCE zajęła Lena Guziak z klasy 2c w wierszu „Zosia samosia”
🔹️ III MIEJSCE zajęła Sara Pięta z klasy 2b w wierszu „Samochwała”
👉 Wśród klas trzecich:
🔹️ I MIEJSCE zajął Wiktor Strużyński z klasy 3b w wierszu „Pytalski”
🔹️ II MIEJSCE zajęła Julianna Pożoga z klasy 3c w wierszu „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”
🔹️ III MIEJSCE zajął Filip Markiel z klasy 3a w wierszu „Kłamczucha”.
Gratulujemy raz jeszcze wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów 👏😍👏
Organizatorki: Justyna Grzesiak, Iwona Drozdowska