Pierwszaki z wizytą w Marianówku

11 maja uczniowie klas 1a i 1b udali się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej w Marianówku na warsztaty pod hasłem „Wieś dawniej i dziś”. Dzieci dowiedziały się, jak dawniej pracowali gospodarze i jakie sprzęty wykorzystywali w codziennym życiu. Uczniowie mieli możliwość dojenia sztucznej krowy, mielenia mąki żarnami oraz ubijania masła w maselnicy. Ogromną a zarazem smaczną przyjemnością była degustacja samodzielnie zrobionego masełka z chlebem. Jak to na wsi bywa, uczniowie mogli również zobaczyć i dotknąć różne wiejskie zwierzęta, a także je nakarmić zebraną przez siebie trawą oraz pokarmem przygotowanym przez gospodarzy. Dodatkową atrakcją była przejażdżka kolejką, ciągniętą przez traktor oraz samodzielna jazda gokartami. Odpoczynek zapewniał nam atrakcyjny plac zabaw. 
To był bardzo udany wyjazd i mamy nadzieję, że kolejne będą równie atrakcyjne😁