Wycieczka do Parku Miejskiego w Bielawie

Uczniowie kl. 2a w ramach edukacji regionalnej wybrali się na wycieczkę do Parku Miejskiego w Bielawie. Celem wycieczki było poznanie walorów przyrodniczych i rekreacyjnych parku. Spacerując alejkami, dzieci wśród wielu drzew znalazły pomnik przyrody – dąb szypułkowy o obwodzie 446 cm. Podziwiały roślinność i ptaki: kosy, gołębie i kaczki, urokliwą fontannę, malownicze mosty i stawy. Zrelaksowały się pod nowo otwartą tężnią solankową. Dużą atrakcją były: plac zabaw, siłownia plenerowa, trakt linowy oraz skatepark, który jest jednym z najlepszych na Dolnym Śląsku. Uczniowie poznali i utrwalili znaki drogowe i zasady poruszania się na rowerze po ulicy na Dolnośląskim Centrum Nauki Jazdy na Rowerze. Na koniec wycieczki wszyscy z apetytem zjedli pyszne lody w kawiarni Eko Cafe.🍦
Wycieczka była pełna wrażeń i radości. 😊