Zostać policjantem… // Bezpieczne ferie

W poniedziałek, 23 stycznia, uczniowie klas VII i VIII w ramach doradztwa zawodowego spotkali się z policjantami 👮👮, którzy m.in. wyjaśnili, na czym polega służba w policji oraz opowiedzieli o swoich codziennych obowiązkach i doświadczeniach zawodowych, dzięki czemu młodzież mogła bliżej poznać specyfikę zawodu policjanta.
Funkcjonariusze przedstawili również wymogi formalne, jakie musi spełniać kandydat do służby w policji oraz omówili poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego.
 
Z uwagi na zbliżające się ferie zimowe policjanci zaapelowali o rozwagę podczas zimowego wypoczynku, przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze publicznej, a także zasady bezpieczeństwa na stoku ⛷ oraz podczas zabaw na sankach. Zwrócili uwagę na tematykę wypadków i utonięć w okresie zimowym oraz na zagrożenia wynikające z kontaktów z osobami obcymi i niebezpieczeństwa czyhające na młodych ludzi w internecie.
Na koniec funkcjonariusze życzyli wszystkim uczniom bezpiecznych i udanych ferii.🙂