Z wizytą w sądzie..

Dnia 16 stycznia 2023 r. uczniowie kl. 2a udali się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z technikami funkcjonowania sądu, rolą prawa w życiu każdego człowieka oraz poznanie przebiegu procesu sądowego. Na miejscu przywitał uczniów pan sędzia i pani sędzina oraz pani prokurator. Dzieci zostały zaproszone do aresztu, a następnie do jednej z sal rozpraw. Tam poznały miejsca zajmowane w czasie rozprawy przez sędziego, adwokata, prokuratora, oskarżonego oraz świadków. Zobaczyli togę i łańcuch z wizerunkiem orła. Dużo emocji wzbudziła u dzieci możliwość uczestniczenia w prawdziwej rozprawie sądowej. Następnie czekała ich niespodzianka – symulowanie rozprawy przez same dzieci, co było dla nich dużym przeżyciem, ponieważ mogli poczuć się, jak prawdziwi uczestnicy procesu sądowego. Na koniec wycieczki uczniowie udali się do pokoju przyjaznego. Wycieczka do Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie była dla uczniów bardzo ciekawą formą zdobycia wiedzy i nowych doświadczeń. Dziękujemy rodzicom Marysi i Hani za zorganizowanie atrakcyjnej wycieczki.