„BO KULTURA CZYNI CUDA” – DNI BARDZO KULTURALNE NA UL. LUDOWEJ

JESTEM Z CZWÓRKI – JESTEM KULTURALNY I MAM DOBRE MANIERY 😁

Dni 19.05- 21.05. na ul. Ludowej p A.. Orda i p. R. Łuczyńska ogłosiły DNIAMI KULTURY I DOBRYCH MANIER. Podczas tych dni każdy uczeń z klasy 1c, 2d i 3c miał okazję podziękować, poprosić o coś lub przeprosić kolegów i koleżanki. W tym celu dzieci przygotowały liściki, które zostały przekazane adresatom. Okazało się, że nawet jedno słowo „dziękuję” lub „pozdrawiam” może wywołać uśmiech. Dzieci wykonały również serduszka dla najmilszej osoby w klasie. Obejrzały i omówiły z paniami prezentację multimedialną „Savoir-vivre na co dzień”. Następnie opracowały Kodeks kulturalnego ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi. Za pomocą scenek rodzajowych utrwaliły znajomość zasad dobrego zachowania obowiązujących w różnych miejscach i sytuacjach, np. w teatrze, w sklepie, na lekcjach, w sekretariacie, w autobusie. Wykonały plakaty, które zostały wywieszone na korytarzu szkolnym. Uczniowie nauczyli się tekstu i zaśpiewali „Bardzo kulturalną piosenkę”.
W ostatnim dniu uczniowie wysłuchali „Bajki o ciepłym i puchatym” oraz wzięli udział w quizie sprawdzającym wiedzę o zasadach kulturalnego zachowania i dobrych manier. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodyczami. 🍭🍬🍫
R. Łuczyńska, A.Orda
 
„Bardzo kulturalna piosenka” w wykonaniu uczniów klas: 1c, 2d i 3c 🙂🎤🎼🧑‍🎤