Książki biblioterapeutyczne od Fundacji ING Dzieciom

Czas prezentów świątecznych jeszcze się nie zaczął, a nasza szkoła dzięki Fundacji ING Dzieciom otrzymała dwie pozycje książek biblioterapeutycznych dla dzieci. 😊📚😊
📖 Pierwsza z nich to „Kosmita”.📖
Tytułowy bohater książki jest dzieckiem autystycznym, którego pojawienie się na świecie jest wyzwaniem dla całej rodziny, a zwłaszcza dla jego dziesięcioletniej siostry Oli. Z Kacperkiem trudno jest bowiem nawiązać kontakt, choć on widzi i czuje, tylko nie potrafi o tym opowiedzieć…
📖 Druga nosi tytuł „Lucjan. Lew, jakiego nie było”.📖
To książka dla dzieci chorych na choroby onkologiczne. Wręczana jest bezpłatnie małym pacjentom onkologii i nefrologii w całej Polsce. W sumie trafiła ona już do kilkudziesięciu tysięcy młodszych i starszych czytelników.
Autorką książek jest Roksana Jędrzejewska-Wróbel. Oprawę graficzną przygotowała Joanna Jung.
Dziękujemy Fundacji ING Dzieciom i zapraszamy do lektury.🙂🙂🙂