Zamknęli Narnię w pudełku ;-)

Uczniowie kl. Vc i kl. Vd na lekcjach języka polskiego zaprezentowali pudełka, które wykonali, czytając książkę pt. „Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa”.
Zadaniem dzieci było wkładać do pudełka rzeczy, które kojarzą im się z treścią czytanej opowieści. Znalazły się więc w nich różne figurki, w tym wykonane własnoręcznie z modeliny i plasteliny, klocki lego, rysunki, wata, ptasie mleczko, kamienie i mnóstwo innych drobiazgów. Dodatkowo każdy uczeń napisał list do wybranego bohatera z lektury.
Podczas prezentacji dzieci opowiadały, co i dlaczego znalazło się w ich pudełkach oraz w jaki sposób wiąże się to z treścią przeczytanej książki.
Choć początkowo uczniowie odczuwali dużą tremę przed prezentacją, na lekcjach było naprawdę wesoło. A dzięki pracy, którą włożyli w swoje lekturowe pudełko, książka na długo pozostanie w ich pamięci.
Iwona Wojtan-Zgłobica

Więcej zdjęć w Galerii