„PASJA, PROFESJA, POWOŁANIE”

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery organizowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Przedsięwzięcie realizowaliśmy w dniach 21-27.10.2019 r., a całość działań zakończyliśmy 19 listopada, wówczas nastąpiło wręczenie nagród w konkursie na prezentację multimedialną pod hasłem: „Z pasją, profesją, powołaniem – mój wymarzony zawód”.

Laureaci:
I miejsce – Weronika Furcoń z kl. 8a,
II miejsce – Mateusz Kamieniecki z kl. 6a,
III miejsce – Weronika Bielak z kl. 7a.
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ze słodkim upominkiem, a wszyscy uczestnicy – nagrody pocieszenia.

W tym roku szkolnym tematyka Tygodnia Kariery miała na celu wspieranie uczniów w realizowaniu ich pasji i zachęcanie ich do rozwijania zainteresowań, co warunkuje w przyszłości skuteczniejsze podejmowanie decyzji w drodze kształcenia i wyboru zawodu. W ramach tych działań uczniowie uczestniczyli w warsztatach zawodoznawczych oraz zostali zapoznani z narzędziem multimedialnym z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego „Mapą Karier”, a także uczestniczyli w ww. konkursie.
Ogólnopolski Tydzień Kariery organizowany jest od 2009 roku pod patronatem ministrów właściwych dla spraw pracy i edukacji. Co roku skupia on setki inicjatyw realizowanych w całym kraju, skierowanych do uczniów (dzieci i młodzieży), studentów, jak i osób dorosłych. W przyszłym roku zamierzamy kontynuować tę inicjatywę.