Z przeszłości w przyszłość… dla Blanki

W sobotę, 14 września 2019 roku, w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny o nazwie „Powrót do Przeszłości”, którego celem była m.in.: zbiórka funduszy na leczenie naszej uczennicy Blanki Bartkowiak i rodzinna zabawa. 

W organizacji tego wyjątkowego wydarzenia wsparło nas wielu wspaniałych wolontariuszy i innych darczyńców.

Współorganizatorem była grupa FUKS – wolontariusze, którzy dzięki swojemu pomysłowi i zdobytym środkom na ten cel przygotowali i przeprowadzili zabawy „z dawnych lat”. Dzięki temu rodzice wraz z dziećmi mogli wesoło spędzić czas, wspominając, jak oni sami się bawili. Wolontariuszy wspierali młodzi aktywiści z Młodzieżowej Rady Miejskiej Dzierżoniowa, która objęła oficjalny patronat nad naszym wydarzeniem. Państwo Brianis udostępnili kucyki, na których dzieci z radością mogły jeździć. Wspaniałym występem wsparła nas grupa Cheer Anny Hercuń-Daszyńskiej.

Festyn rozpoczął się krótką przemową Pani Dyrektor Moniki Stachowskiej i zaczęliśmy niezapomnianą i piękną zabawę. Podczas pikniku nie zabrakło takich atrakcji jak: malowanie twarzy, magiczne sztuczki wykonywane przez magika, pokazywane uczestnikom festynu przez cały okres jego trwania, zabawy z chustą klanzy, zajęcia z sensoplastyki i rękodzielnicze, stanowisko z kolorowankami z dawnych lat, konkursy z nagrodami, zamki dmuchane, zapomniane zabawy tj: kapsle, klasy i gra w gumę czy szczur. Niezwykłym pomysłem zaskoczyły nas uczennice naszej szkoły: Ewa Stopa, Ania Hendzel, Ola Mirecka. Dziewczynki przyniosły swoje zabawki, by sprzedawać je na rzecz chorej koleżanki. Udało im się zebrać prawie 300 złotych. A gdy ktoś potrzebował chwilki wytchnienia, na stanowiskach czekały przepyszne smakołyki: ciasta, sałatki i pieczone kiełbaski oraz napoje. Byliśmy pod bardzo dużym wrażeniem atmosfery, jaka panowała dookoła. Dzięki frekwencji i dużemu zaangażowaniu wszystkich rodziców, przyjaciół szkoły i pozostałych gości udało nam się zebrać 2988,00 zł. dla Blanki.

To była wspaniała lekcja przyjaźni i działania na rzecz innych.

 

Zdjęcia w Galerii