DZIKA MATEMATYKA

We wtorek 12 marca  br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki.
W obchodach tych wzięliśmy udział po raz pierwszy. Jest to projekt ogólnopolski, który w tym roku przebiegał pod nazwą „Matematyka dzika”. Trzyosobowe drużyny z klas IV, V i VI rozwiązywały quiz matematyczny przygotowany  przez organizatora akcji, a zadania były związane z tegorocznym hasłem przewodnim, tj. dziką przyrodą. Zadania były bardzo ciekawe, miały różny stopień trudności, a rozwiązywanie ich sprawiło uczniom dużo przyjemności i satysfakcji. Ponadto udział w konkursie rozwijał elementy rywalizacji i współpracy w grupie. Zadania nie wymagały  merytorycznej wiedzy matematycznej, wystarczył otwarty umysł i chęć zabawy.
W konkursie wyłoniono mistrzów klas na poziomie poszczególnych etapów edukacyjnych, wyniki przedstawiają się następująco:

Tytuł Mistrza Matematyki kl. IV zdobyła klasa IV d, którą reprezentowali:
Natalia Madej, Antoni Czyżak, Mateusz Zep,
Tytuł Mistrza Matematyki kl. V zdobyli: Dariusz korczyński, Kacper Nowak, Kuba Gawroński – reprezentanci klasy V c,
Mistrzem Matematyki kl. VI została klasa VI a, którą reprezentowały: Oliwia Marek, Natalia Mucha, Iga Modrzewska
Wręczenie nagród nastąpi podczas Dni Nauki organizowanych w miesiącu maju każdego roku.
Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!