Zobaczyli kuchenki „od kuchni”…

Wtorek, 22 stycznia br., był dniem pełnym wrażeń dla uczniów kl. 4 b i 4 c, którzy podekscytowani i gotowi na nowe wyzwania wyruszyli na wycieczkę do Świdnicy.
Pierwszym punktem programu było lodowisko. Jak się okazało, większość czwartoklasistów doskonale czuje się na łyżwach, a zabawy na lodzie nie są im obce. Natomiast ci, dla których było to nowe doświadczenie, ślizgali się w towarzystwie uroczych pingwinków. Było dużo śmiechu i radości. A od upadków niektórych zabolały kości.
Po lodowisku uczniowie udali się na wizytę do fabryki Electrolux Poland, aby z bliska zobaczyć, jak wygląda proces produkcji kuchenek. Zanim jednak zwiedzili ogromną halę produkcyjną, zostali przeszkoleni w zakresie przepisów BHP obowiązujących na terenie zakładu. Następnie, podzieleni na dwie grupy, obserwowali cały proces produkcyjny – od komponentów po gotowe produkty. Zobaczyli również, jak wygląda testowanie nowych wyrobów. Szczególne zainteresowanie dzieci wzbudzały wykorzystywane w fabryce nowoczesne roboty przemysłowe, wykonujące prace zdecydowanie szybciej i precyzyjniej niż ludzkie ręce.
Wizyta w zakładzie zakończyła się słodkim poczęstunkiem, a każdy uczestnik otrzymał firmowy upominek.
Była to bardzo pouczająca i ciekawa wycieczka, a wspólnie spędzony czas na pewno przyczynił się do integracji uczniów i rozwijania ich pasji.

Iwona Wojtan-Zgłobica