Przyjaźń dodaje skrzydeł

22 stycznia klasy I a, II a i II b wybrały się do Świdnicy do kina, gdzie obejrzały niezwykle pouczający film. ,,Chłopiec z burzy” to wzruszająca i mądra opowieść o niezwykłej przyjaźni, która daje siłę na całe życie. Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia, podczas zabawy na plaży, znajduje trzy osierocone maleńkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni i dorastaniu człowieka i zwierzęcia. O tym, jak wiele potrafią sobie nawzajem dać i jak wiele mogą siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami, polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem i jednym z pelikanów zwanym Panem Percivalem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać?… Zachęcamy wszystkich  dorosłych i dzieci do obejrzenia tego filmu, który roztopi Wasze serca tak, jak roztopił nasze. Edukacja, dotycząca środowiska naturalnego, nigdy nie traci na aktualności.

Zdjęcie ze strony https://www.filmweb.pl/film/