Jacyż oni zdolni!

Mamy tak dużo utalentowanych dzieci, ze trudno to zmieścić w jednym programie… Za nami XV Wieczór Talentów. Jak co roku dostarczył nam mnóstwo wrażeń, wzruszeń i dobrej zabawy. Były tańce, piosenki, wiersze i gra na różnych instrumentach. Byli tacy, jak Filip Bajron, którzy zaprezentowali zarówno piękny wokal, jak i recytację oraz grę na skrzypcach. Jego koleżanka z klasy- Amelka Bajk także oprócz śpiewu (po francusku!), zagrała też na fortepianie! Pięknym głosem raczyli nas uczniowie klasy IV a, którzy zaprezentowali się w piosence, którą wygrali Międzyszkolny Konkurs Piosenki Klasowej. Talenty wokalne to także Amelka Ubych, Basia Sieradzka, Malwina Ubych, Nikola Markowska, Patrycja Malinowska, Nadia Tetlak oraz Zosia Kotasek, Kuba Wróbel i Maja Smolińska. XV Wieczór Talentów szczególnie obfitował w różne style tańca. Olek Polaczek ze swoją koleżanką Karoliną Wiśniewska oraz zespołem Kuba Dance Studio zaprezentowali rewelacyjne układy taneczne.

Nasi koledzy z klas siódmych pokazali się w fantastycznym Tańcu Indyjskim. Całkiem sporo naszych uczniów zatańczyło z… kapeluszami oraz ….kubeczkami. Dziewczynki z klas IV zaprezentowały przepiękny taniec z szarfami, a ich koleżanki, potrafiły same ułożyć i zatańczyć skomplikowane układy taneczne. Na uwagę zasługują także uczennice z klasy VII c, które zaprezentowały kolorowy taniec własnego pomysłu. Ozdobą Wieczorów Talentów jest co roku Olga Chałupka, która czaruje nas piękną grą na flecie. Amelka Ubych zaś co roku prezentuje ciekawszy utwór na akordeonie. Bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie poprowadzenia Wieczoru przypadł w tym roku w udziale Malwinie Ubych i Maćkowi Wilkowi. I dali radę! Serdecznie im dziękujemy i gratulujemy talentu! Był też punkt Wieczoru, którego nikt się nie spodziewał. Okazuje się, że wśród nauczycieli też są wielkie talenty. Niespodziewanie na scenie pojawiły się panie: Arleta Żmuda i Dominika Boczula. Usłyszeliśmy w ich wykonaniu wzruszającą piosenkę „Czas nas uczy pogody”. Występ obu pań był można powiedzieć wisienką na naszym talentowym torcie. Imprezę zaszczycili swoją obecnością pan Burmistrz Miasta Bielawa Piotr Łyżwa, radny Krzysztof Możejko, Rada Rodziców naszej szkoły, dyrekcja szkoły oraz uczniowie i ich rodziny.

Reżyserkami przedstawienia były panie  Elżbieta Zych oraz Arleta Żmuda, a także  panie Monika Potrykus i Dominika Boczula

Pomoc w realizacji: pani Beata Saj

Scenariusz: Elżbieta Zych

Prezentacja multimedialna: pani Natalia Twardowska

Do zobaczenia za rok!