Z tabliczką mnożenia za pan brat

30 września to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ramach tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły zmagali się ze tabliczką mnożenia. Przygotowania do ŚDTM trwały cały tydzień, podczas którego dzieci rozwiązywały zadania sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia, pokonywały kolejne etapy rywalizacji.


Uczniowie klas czwartych i piątych rozwiązywali na czas zapisane na kartach i losowane zadania. W finale, uczniowie z najlepszymi czasami, sprawdzili swoje umiejętności, korzystając z komputerowej gry: tabliczka mnożenia na czas, dostępnej na platformie Matzoo.pl. Po zaciętej rywalizacji mistrzem klas czwartych została Amelia Bajk (kl. IV a), mistrzem klas piątych – Maja Smolińska (kl. V c).
Uczniowie klas szóstych i siódmych rozwiązywali łamigłówki logiczne z wykorzystaniem działań: mnożenia i dzielenia. Ich rywalizacja prowadzona była w dwóch etapach i została zakończona wyłonieniem logicznego mistrza tabliczki mnożenia klas szóstych i siódmych. Najwyższe wyniki, a zarazem tytuły mistrzów, uzyskali Gabriel Łazarz z klasy VI c oraz Nikola Markowska z klasy VII b. Wszyscy uczniowie, którzy przeszli pierwszy etap konkursu i zakwalifikowali się do finału, otrzymali imienne legitymacje Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Zmagania z tabliczką mnożenia to nie jedyne działania uczniów. Ich zaangażowanie zarówno indywidualne jak i zespołowe przejawiało się również w innych inicjatywach. Uczniowie bowiem przygotowali duże plakaty z tabliczką mnożenia i hasłami, które przyozdobiły salę gimnastyczną. Wykonali również mnóstwo małych plakatów z kolorowymi działaniami, a także ułożyli wesołe hasła bądź rymowanki o tematyce związanej z tabliczką mnożenia. Udział i zaangażowanie uczniów zostało docenione przez dyrektora szkoły, nagrodzono bowiem słodyczami zespołowe prace dzieci, tj. najlepsze hasło i najlepszy plakat.
Zmaganiom uczniów w ciągu całego tygodnia towarzyszyło mnóstwo emocji i radości. Wszyscy stwierdzili, że uczyć się można także poprzez świetną zabawę.