Wizyta w Exploraparku

9 lutego klasy I a i II b odwiedziły Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu. Miejsce wystaw edukacyjnych, które stwarzają dzieciom warunki do interaktywnej edukacji. Na początku wizyty uczestnicy wycieczki wzięli udział w lekcji ,,Matematyka a sztuka”, następnie sami mogli badać, dociekać, poszukiwać, odkrywać wykonując ciekawe doświadczenia. Największym zainteresowaniem cieszył się symulator jazdy samochodem, liczydło chińskie, fraktale, Kinect, gra zręcznościowa z podnoszeniem piłki przy pomocy linek, Cubotor – wieża z sześciennych kostek, Most Leonarda, Kopuła geodezyjna, Sala Lego, bryły gumkowe i wiele, wiele innych atrakcji. Wszyscy bardzo ciekawie i pożytecznie spędzili czas na wycieczce. ExploraPark to niekonwencjonalna metoda poznawania świata.

H. Kowalska

Zdjęcia w Galerii.